NUR ÇAKIROĞLU ALBAK GÜNDÜZ BAKIMEVİNDE YENİ YIL KUTLAMASI

Burhaniye Belediyesinin bu yıl hizmete açtığı Nur Çakıroğlu Albak Çocuk Gündüz Bakımevi’nde çocuklar için yeni yıl kutlaması yapıldı.

3 yaşındaki çocuklardan liseli gençlere kadar eğitim hizmeti veren Burhaniye Belediyesinin sosyal belediyecilik adına ve eğitimde fırsat eşitliği anlayışıyla hizmet verdiği kurumlarına talep gün geçtikçe artıyor. Kadınları iş hayatında desteklemek ve her aileye cüzi ücretlerle hizmet sunmanın amaçlandığı eğitim yuvasında çocukların eğitimi ve mutluluğu için her ayrıntı düşünülüyor. Haftanın her günü uzman öğretmenler eşliğinde eğitim alan çocuklara Satranç, halkoyunları, akıl oyunları, İngiliz- ce gibi alan dersleri de verilerek eğitimin zenginleştirildiği kreşte, son olarak çocuklar için eğ- lenceli bir organizasyon yapıldı. Yeni yıl etkinliği kapsamında; noel anne, noel baba ve iki palyaçodan oluşan animasyon ekibi ile çocuklar gönüllerince eğlendi.

Burhaniye Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan etkinlikte Noel baba tüm çocuklara yılbaşı hediyelerini verirken tüm çocuklara yüz boyama da yapıldı. Belediye Meclis Üyelerinden Serap Bekiroğlu ve Çiğdem Karasakal Avcu’nun katıldığı etkinlik yeni yıl pastasının kesimiyle son buldu.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.