Burhaniye Soğuk Hava Deposu ve Et Entegre Tesisi Kazanıyor

Geriş Mahallesinde bulunan mezbaha yenilenmiş fakat Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olunca Büyükşehir Belediyesine devredilmişti.

2015 Yılından bu yana kullanılmayan Avruğa standartlarında ki soğuk hava deposu ve et etgegre tesisi Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kema Devecileri’in girişimleri sonucunda 25 yıllığına Burhaniye Belediyesine tahsisi yapıldı.  Soğuk hava deposu ve et entegre tesisini amacına uygun olarak kiralama talebi gelince Ocak ayı Olağan Meclis toplantında görüşülmek üzere meclis gündemine alındı.

Eski mezbahanın yerine yapılan bu tesis açılmayınca üreticeler zorluklar ile karşılaşmışlardı. Bu tesisin açılmasıyla birlikte meyve ve sebze üreticisine ve hayvan yetiştiricilerine büyük kolaylık sağlanırken Belediye ye de gelir getirecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesince “Soğuk Hava Deposu ve Et Entegre Tesisi” olarak kullanılmak üzere 25 yıllığına Belediyemize tahsis edilmiş olan İlçemiz Geriş Mahallesi 4 ada 5 nolu parselde kayıtlı taşınmazı amacına uygun olarak 10 yıl süre ile işletmek için Belediyemize yapılan kiralama talebi ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması konusu gündemin 8. Maddesi olark görüşülecek.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.