HALK İÇİN BÜTÇE, VERGİDE ADALET, İNSANCA YAŞANACAK BİR ÜCRET!

Burhaniye Emek Ve Demokrasi Bileşenleri,Tüm halkımızı 03.01.2022 Pazartesi günü Saat 12:30 Burhaniye Cumhuriyet Meydanında yapacağımız basın açıklamasına davet ediyoruz.

Ekonomide ve Türk Lirasındaki dalgalanmalar arttıkça cebimizdeki para da eriyor. Döviz çıkarken de inerken de işçi ve emekçiler kaybediyor. Son bir yıldır hem döviz kuru artışları hem de halkın sırtına yıkılan vergi yükü ile emekçiler nerede ise yarı yarıya yoksullaştı. Her gün gelen zamlar ile alım gücümüz düşüyor, soframızdaki ekmek küçülüyor.

   Ekmeğimiz küçüldükçe, saraylar büyüyor. Sadece fakirleşmiyoruz aynı zamanda sırtımızdaki borç yükü de artıyor. Kapitalistlere ve rantiyecilere sağlanan güvence ile döviz kuru düşmesine rağmen yapılan zamların hiçbiri geri alınmadı. Birde bunun üzerine yeni yılda halkın üzerindeki vergi yükü daha da arttırıldı. Kapitalist sömürü düzeninde fatura hep halka çıkarılmak isteniyor. Hükümetin safı belli. Başta yandaş şirketler olmak üzere patronlar, rantiyeciler ve vurguncuları kurtarmak, tüm yükü emekçilerin sırtına yüklemek. Emeklilere, kamuda çalışan işçilere ve emekçilere yapılacak olan maaş zamları daha açıklanmadan erimeye başladı. Küçük esnaf siftah yapamaz duruma geldi. Tek adam; “ kurtuluş savaşı veriyoruz” diyor. Bu savaş işçi ve emekçileri köle etme, bir avuç dolar vurguncusunu, beşli çeteyi, tekelleri, yandaşları ihya etme savaşıdır. Mevcut koşullarda bir kurtuluş savaşına ihtiyaç vardır. Oda tek adama yönetimi ve onun sömürü, yağma ve baskı politikalarına karşı verilecek olan hak ve özgürlükler savaşıdır.

   Seçeneksiz değiliz! Seçenek işçi, emekçi, üretici halkın birleşik mücadelesidir. Bizler Emek ve Demokrasi güçleri olarak; halkın sırtına yüklenen milyarlarca borç yüküne, her gün gelen zamlara, işsizliğe, her geçen gün artan yoksullaşmaya HAYIR diyoruz. Krizden çıkışın ağır faturasını ödemeyi reddediyoruz. Bu düzenin kaymağını kim yedi ise faturayı da o ödemeli. İşçi ve emekçilerin yeni bir yük kaldıracak hali yoktur. Yoksulluk ve hayat pahalılığını durdurmak için emekçileri koruyacak önlemler alınmalıdır. İş, ekmek, adalet, eşitlik ve özgürlük için emekçi halkımızı birleşmeye, insanca yaşamak için mücadeleye çağırıyoruz.

*Yapılan zamlar geri alınsın, Eriyen ücretlerimize ek zam yapılsın!

*Vergide adalet sağlansın, Servet sahiplerine ek vergiler getirilsin !

*En düşük emekli aylığı asgari ücret seviyesine yükseltilsin!

*Sermaye için değil, halk için bütçe istiyoruz!, Rantiyeye Hazine Garantisi ile kaynak aktarılmasına son verilsin!

*KDV başta olmak üzere elektrik, su, doğalgaz gibi temel ihtiyaçlardan alınan vergiler düşürülsün !

Burhaniye Emek Ve Demokrasi Bileşenleri

Tüm halkımızı 03.01.2022 Pazartesi günü Saat 12:30 Burhaniye Cumhuriyet Meydanında yapacağımız basın açıklamasına davet ediyoruz

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.