Başkan Ünsal Çalışkan: “Zeytin Hırsızlığı Mağdurları Şikâyetçi Olsun”

Zeytin hasadı sezonu tüm hızıyla ilerlerken; zeytin hırsızlığı vakaları da aynı hızla artıyor.

Burhaniye Çiftçi Malları Koruma Meclisi Başkanlığı’na bağlı bekçilerin ve jandarmanın fedakâr çabaları ile engellenmeye çalışılan zeytin hırsızlıkları ile ilgili olarak konuşan Ç.M.K Başkanı Ünsal Çalışkan; “Bizim ve jandarmanın mücadelesinin anlamlı ve sonuca yönelik olması için; zeytin hırsızlığı mağdurlarının şikâyetçi olması şart. Hırsızlar ancak böyle cezalandırılabilir” dedi.

Zeytin hırsızlığı vakalarının artışını engellemeye çalışan Çiftçi Malları Koruma personeli ve jandarma personeli sayesinde, şu ana kadar 200’ü geçik hırsızlık vakasının önüne geçildi. Ancak yetkililer zeytin hırsızlığa ile ilgili mücadelenin daha sağlıklı olması için; hırsızlık mağdurlarının şikâyetçi olması gerekliliğin altını çiziyor. Çiftçi Malları Koruma Meclisi Başkanı Ünsal Çalışkan konuyla ilgili şunları kaydetti:

“Kurumumuza bağlı korucular; 7 gün 24 saat görevlerinin başındalar. Onlar sayesinde bu güne kadar birçok hırsızlık vakasının önüne geçtik. Ancak bizim mücadelemizin sağlıklı olması için; zeytin hırsızlığı mağdurlarının şikayetçi olması lazım. Çünkü hırsızlık suçu; ceza kanunumuza göre şikayete bağlı bir suç. Mağdurlar şikayetçi olmadığı zaman jandarma bir şey yapamıyor. Adli süreç işlemiyor. Bu yüzden mağdurların şikayetçi olması önemli.”

Çalışkan sözlerine şöyle devam etti:

“Süreçte emeği geçen herkese; özverili bir şekilde bize destek veren İlçe Jandarma Komutanı Burak Alim Çelik ve personeline; Burhaniye Jandarma Karakol Komutanı Serkan İrez’e Pelitköy Jandarma Karakol Komutanı Meftun Akbaba’ya, kurumumuzun idari amiri Hasan Filiz ve bekçi başımız Birol Hakan’a ve burada ismini saymamın mümkün olmadığı tüm Çiftçi Malları Koruma Personeli’ne teşekkürü borç bilirim dedi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.