Aralık Ayı Din Görevlileri Toplantısı Yapıldı

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş her ay mutat olarak İlçe Müftülüğü tarafından yapılan din görevlileri toplantısına katılarak başta uyuşturucuyla mücadele projesi olmak üzere gündemdeki konularla ilgili değerlendirme toplantısı yaptı.

Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıda uyuşturucu ile mücadele konusunda yapılan çalışmalar ve salgınla mücadelede camilerimizde alınacak tedbirler görüşüldü.

Toplantıya İlçe Müftüsü Mustafa Ali Işık, Psikolog Veysel Bilirer, ilçemizde görev yapan imam-hatip ve müezzinler-kayyımlar katıldı.

Kaymakam İlyas Memiş toplantıda; Valilik öncülüğünde uyuşturucuyla mücadele kapsamında başlatılan “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” projesi kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi vererek din görevlilerimizin bağımlı olan şahısların tespiti ve tedavileri konusunda çalışmalara katkı sağlamalarını istedi. Toplantıda ayrıca uyuşturucuyla mücadele birimi sorumlusu psikolog Veysel Bilir uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar hakkında din görevlilerimize bilgi verdi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.