Burhaniye’de,Tasarım Ve Beceri Atölyeleri Açılışları Yapıldı

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi(BİGEP) kapsamında, “Tasarım Beceri Atölyeleri”nin kurulması hedefi doğrultusunda,Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş ve Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni’nin yoğun çabaları hayırsever kişi, dernek, vakıf ve kurumların katkılarıyla  2020-2021 Eğitim öğretim yılında 6 Tasarım Beceri Atölyesi kurularak öğrencilerin kullanımına sunuldu.

Burhaniye’de  Millî Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde eğitim ve öğretim süreçlerinde “içerik ve uygulamanın geliştirilmesi” amacıyla ilkokuldan başlanarak tüm öğretim kademelerinde, çocukların sahip oldukları yetenek kümeleriyle ilişkilendirilmiş becerilerin uygulama düzeyinde kazandırılmasına yönelik “Tasarım Beceri Atölyeleri”nin kurulması hedefine emin adımlarla ilerliyor.

Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni hedeflerinin 2021-2022 eğitim öğretim yılında da ilçemiz okullarında tasarım beceri atölyelerini yaygınlaştırarak öğrencilerimizin becerilerinin uygulama düzeyinde gelişimini desteklemek olduğunu ifade etti.  

Şehit Ahmet Çelik Ortaokulu’nda Burhaniye Eğitim Faaliyetlerini Destekleme Derneği katkılarıyla YAZILIM VE TASARIM ATÖLYESİ,

Şehit Pilot Üsteğmen Erdem Mut Ortaokulu’nda hayırsever iş insanı Merhum Nazif Baran’ın katkılarıyla FETEM ATÖLYESİ,

Nadir Tolun Ortaokulu’nda hayırsever Ömer Yenice’nin katkılarıyla YAZILIM VE TASARIM ATÖLYESİ, Burhaniye Belediyesi’nin katkılarıyla MÜZİK ATÖLYESİ, Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı(KAHEV)’in katkılarıyla ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİ,

Hacı Mehmet Fevzi Köylü Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Burhaniye Ticaret Odası’nın katkılarıyla SALON SPORLARI ATÖLYESİ kuruldu.

Tasarım Beceri atölyelerinin toplam maliyeti 214.000 TL ‘dir. Bu miktar hayırsever ve okulların kendi imkanları ile finanse edilmiştir. 

20.12.2021 tarihinde Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ‘ın katılımıyla il genelinde 12 ilçede Tasarım ve Beceri Atölyeleri canlı toplu açılışı gerçekleştirildi. Törene  Nadir Tolun Ortaokulu’ndan canlı olarak bağlanıldı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Emniyet Müdürü Yasin Dikmetaş, Jandarma Komutanı Burak Ali Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni,  hayırsever Ömer Yenice, Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) temsilcisi Nalan Koçak ve daire amirlerinin katılımıyla tören gerçekleştirildi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.