Tarık Erdil Depremler Konusuna Dikkat Çekti

 Burhaniye Belediye meclis Üyesi Tarık Erdil, Geçtiğimiz günlerde sıklıkla gündeme gelen bölgemizdeki depremlerin artmasından dolayı tekrar bu önemli konuya dikkat çekiyoruz.

Burhaniye Belediyesi Deprem Komisyonu başkanı olarak ve diğer komisyon üyelerimiz Rıfat Özyolcu, Hasan Şerin ile birlikte geçtiğimiz günlerde de belirttiğimiz üzere Balıkesir Körfez bölgesinin 1. Derece deprem bölgesi olduğunu tüm yetkili mercilere  tekrar hatırlatmak istiyoruz. Yaptığımız çalışmalara göre körfezde faaliyetleri devam eden bazı firmalar tarafından TSE standartlarına uymayan beton ve demirin, özellikle binaların en önemli taşıyıcı elemanları olan kolon kiriş, etriye ve kolon filizlerinde kullanıldığını düşünmekteyiz. Bizim deprem komisyonu olarak önerimiz 12 metre standart demir kullanmaları ve hazır demirlerin inşaata sokulmaması ve işlenen demirlerin inşaatta ustalar tarafından hazırlanıp işlenmeleri gerekirken sanki deprem olmayacakmış gibi davranışlarımız devam etmektedir. Sorumlu mercilerin  acilen devreye girmeleri ve gerekli kontrolleri sağlamaları gerekmektedir.

       Geri dönüşü olmayan insan hayatını tehlike altına alan bu standart dışı uygulamalara son verilmesinin gerekliliğini önemle tekrar vurgulamak istiyoruz. Olası deprem anında yaşanacak tehlikeli durumları göze alamayız, acilen bu tehlikeli insan hayatını hiçe sayan uygulamaların sona ermesini istiyoruz. Aksi takdirde bu ağır yükün altından kalkamayız dedi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.