BURHANİYE ÇİFTÇİ MALLARI ZEYTİN HIRSIZLARINA GÖZ AÇTIRMIYOR

Zeytin mevsiminin gelmesi ile birlikte tüm Edremit Körfezi’nde olduğu gibi Burhaniye’de de çok yoğun bir zeytin tarımı faaliyeti başladı. Ancak zeytin tarımı faaliyeti yoğunlaştıkça zeytin hırsızlığı vakaları da arttı. Burhaniye Çiftçi Malları Koruma Meclisi’ne bağlı korucuların İlçe Jandarma Komutanlığı ile yaptığı etkin işbirliği sayesinde; şu ana kadarki 33 hırsızlık olayının önüne geçildi.

4081 sayılı yasa ile kurulan Çiftçi Malları Koruma meclislerinin görevi; tarımla uğraşan vatandaşın arazilerini ve mahsullerini koruyarak çiftçinin zirai zarara uğramamasını sağlamak. Burhaniye Çiftçi Malları da; toplam 24 personeli ile, pandemi sürecinin zorlu şartlarına rağmen yasayla tanımlanan görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışıyor. İlçe Jandarma Komutanlığı’nın da etkin ve özverili bir şekilde destek verdiği Burhaniye Çiftçi Malları Koruma’nın faaliyetleri sayesinde tam 33 zeytin hırsızlığı olayının önüne geçildi. Hırsızlık olayları ile ilgili adli süreçler devam ediyor.

Burhaniye Çifçi Malları Koruma Meclisi Başkanı Ünsal ÇALIŞKAN ise;  konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kurumumuza bağlı korucular; 7 gün 24 saat görevlerinin başındalar. Onlar sayesinde bu güne kadar birçok hırsızlık vakasının önüne geçtik. Süreçte emeği geçen herkese; özverili bir şekilde bize destek veren İlçe Jandarma Komutanı Burak Alim Çelik ve personeline; Burhaniye Jandarma Karakol Komutanı Serkan İREZ’E Pelitköy Jandarma Karakol Komutanı Meftun AKBABA’YA, kurumumuzun idari amiri Hasan FİLİZ ve bekçi başımız Birol HAKAN’A ve burada ismini saymamın mümkün olmadığı tüm Çiftçi Malları Koruma Personeli’ne teşekkürü borç bilirim”

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.