Asıl Engel Zihinde Ve Kalplerdedir

Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Müdürlüğünün hazırladığı asıl engel zihinde ve kalplerdedir felsefesiyle Pelitköy’de bulunan Burhaniye Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Okulunda öğrenciler ile bir araya gelindi.

Milli Eğitim Müdürlüğü WEB sayfasındayapılan paylaşımda, Mutlu ve huzurlu bir toplum olmanın en önemli şatlarından birisi bireylerin eşit şartlarda yaşamasıdır. Engelli bireylerimizin bu eşit şartlara ulaşabilmesi için onlara destek olmak, toplumla bütünleşmelerini sağlamak amacı ile Birleşmiş Milletler tarafından çalışmalar yürütülmektedir. Bu kapsamda engelli bireylerimizin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için 3 Aralık “Uluslararası Engelliler Günü” olarak ilan edilmiştir.

Ülkemizde de çeşitli etkinliklerle hayatın tüm alanlarında fırsat eşitliği sağlanması ve farklılıklara saygı gösterilmesi konusunda toplumsal farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni başkanlığında Burhaniye Gençlik Spor Müdürü   Aslan Alparslan ve  Burhaniye Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, Gençlik Spor antrenörleri ve spor eğitim uzmanları katılımı ile Burhaniye Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Okulunda yapılan etkinlikte öğrencilerimizle bir araya geldik.

Tüm dünyada engellilerin yaşam kalitesinin yükseltilip, hayatlarının kolaylaştırılması ve tüm engellerin kaldırıldığı bir dünyada yaşamak dileğiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün sağlık, mutluluk ve huzur dolu yaşamlar getirmesini temenni ederiz dendi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.