BAKOM 7/24 Görevde

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi önceki gün yaşanan fırtına ve sağanak yağışlarda vatandaşların can ve mal kaybı yaşamaması için 7/24 görev başındaydılar.

BAKOM Yaptığı açıklamad, Pazartesi günü sabah saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli lodos ve yağış nedeniyle İlimiz geneli Körfez ve Güney Marmara kıyı şeridinde  Büyükşehir itfaiye ekiplerimiz nöbette olup , Körfez; Altınoluk, Güre, Akçay , Ören, Ayvalık sahil bandında takip ve kontrol çalışması devam etmektedir. Ayrıca Bandırma, Erdek ve Marmara adasında da tedbirler artırılmıştır. Sabah saatlerinden bu yana 10 çatı uçması, 5 ağaç devrilmesi, 5 adet tekne batması 4 insan kurtarma, 5 hayvan kurtarma          6 adet yangın , 3 trafik kazası olmak üzere toplam 38 itfai olaya müdahale edilmiş olup çalışmalar yoğun şekilde devam etmektedir. Yaşanan olumsuz hava koşullarına karşı vatandaşlarımızı bir kez daha dikkatli olmaya çağırıyoruz. Özellikle çatı uçması , ağaç ve direk devrilmesi, araç hasarı ve soba- baca gazı zehirlenmesi gibi durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.   Kamuoyuna saygıyla duyurulur dendi.   

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (BAKOM) iletişim; Büyükşehir çağrı merkezi 444 40 10 – 112 acil çağrı merkezi

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.