Zeytin Hırsızlar Jandarmadan Kaçamadı

Edremit Zeytinli Mahallesinde zeytin hasadı yapılan bölgelerde devriye gezen jandarma ekipleri izinsiz zeytin toplayan 4 kişiyi gözaltına aldı.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada,  İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında zeytin hasadı yapılan tüm bölgelerde J.Asyş., J.Komd. timleri ve Çiftçi mallarını koruma ekipleri ile müştereken, vatandaşın tek geçim kaynağı olan zeytine yönelik yapılan hırsızlıkları önlemek ve suçluları yakalamak maksadıyla yapılan önleyici tedbirler kapsamında; Edremit ilçesi Zeytinli mahallesinde 19.11.2021 tarihinde icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında mağdur A.B.’ye ait tarladan izinsiz olarak zeytin topladıkları tespit edilen şüpheliler İ.Y ve E.Y. görevli Jandarma devriyesini gördüklerinde olay mahallinden kaçmışlardır. Yapılan takip neticesinde şüpheli İ.Y. ve E.Y yakalanarak gözaltına alınmış, tarladan toplamış oldukları 45 kilogram zeytin mağdur A.B.’ye teslim edilmiştir.


Vatandaşlarımızın emeğine kasteden bu tür kişi ve kişilere karşı gerekli Önleyici Kolluk faaliyetleri devam edecektir denildi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.