Şehit Polisimiz Memleketi Erzurum’a Uğurlandı

Havran’da uyuşturucu tacirleri ile girilen çatışmada şehit olan Edremit Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği’nde  görevli polis memuru için Edremit’te resmi tören düzenlendi.

Şehit Polisin cenazesi otopsi için gönderildiği Bursa Adli Tıp Kurumu’ndan gece yakınları ve meslektaşları tarafından alınarak Edremit Devlet Hastanesi morguna getirildi.

Sabah hastane morgundan meslektaşları ve yakınlarınca alınan şehit Güngör’ün naaşı, törenin yapılacağı Şehit Hamdibey Meydanına getirildi.

Meslektaşları tarafından cenaze aracından alınan Abdulkadir Güngör’ün Türk Bayrağına sarılı naaşı Atatürk Anıtı önündeki katafalka konuldu.

Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü yanındaki Şehit Hamdibey Meydanı’nda düzenlenen törende şehit Güngör’ün özgeçmişi okundu. İlçe müftüsü Ahmet Yayla dua okudu.

Şehit polis Güngör için düzenlenen cenaze töreninde eşi Merve 3 yaşındaki kızı Almira’ya sarılarak tören boyunca gözyaşlarına hakim olamadı.

Törende ayakta durmakta güçlük çeken şehidin eşi ve yakınları polis memurları tarafından teselli edilmeye çalışıldı.

Edremit’teki törene şehidin eşi Merve, kızı Almira, yakınları, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Balıkesir Vali Vekili Şükrü Kara, Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, askeri ve mülki erkanın yanı sıra mesai arkadaşları, meslektaşları ve vatandaşlar katıldı.

Törenin ardından şehit polis Abdulkadir Güngör’ün cenazesi Balıkesir Kocaseyit Hava Limanından uçak ile memleketi Erzurum’a gönderildi.

Güngör’ün ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra memleketi Erzurum’da defnedileceği öğrenildi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.