“ZEYTİN HASATI İÇİN YOLLAR AÇILIYOR..!”

Burhaniye Belediyesi, üreticilerin tarla ve zeytinliklerine rahat ulaşabilmesi için yollarını düzenliyor. Burhaniye’nin daha yaşanılabilir ve ulaşılabilir bir kent olması hedefiyle tüm mahallelerinde çalışmalarını hızla sürdüren Burhaniye Belediyesi, arazi yollarındaki düzenleme faaliyetleriyle çiftçilerin yüzünü güldürüyor.

“ÇİFTÇİ TARLASINA RAHAT ULAŞSIN DİYE…!”
Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, özellikle zeytin sezonunun başlamasıyla hız verdiği çalışmalarına tarla ve zeytinlik yollarının  düzenlenmesi ile devam ediyor.. Yaklaşık 1 ay gibi kısa sürede; Sübeylidere, Kuyumcu, Hacıbozlar, Sarılar, Yabancılar, Dutluca, Kızıklı, Börezli, Pelitköy, Yunuslar, Hisar, Çoruk, Şahinler, Ağacık gibi kırsal mahallelerinin tarla ve zeytinlik yollarını düzenleyen Burhaniye Belediyesi Fen İşleri ekipleri çalışmalarına Kırtık Kırsal Mahallesi yollarını düzenleyerek devam etti.
Yolların düzenlenmesiyle zeytin üreticilerinin hasatı daha kısa sürede gerçekleştirmesi sağlandı. Dolayısıyla zamanın kısalması zeytinyağı kalitesini de artırmaktadır.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.