Karasinek ve Uçkun İlaçlamaları Devam Ediyor

Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü karasinek ve uçkun ilaçalamaların haftalık programları dahilinde devam ediyorlar.

Sivrisinek ve karasinek gibi canlıların üremesini engellemek amacıyla yaz boyunca aralıksız sürdürülen fiziksel, kültürel ve kimyasal çalışmalara, kış mevsiminde de devam ediyor. Sivrisinek mücadelesinin kesintisiz 12 ay sürdürmeyi hedefleyen Burhaniye Belediyesi, kışlak mücadele ile vatandaşların sivrisineksiz bir yaz mevsimi geçirmesini hedefliyor.

“HEDEF HAŞERESİZ BİR YAZ”
Özellikle yaz döneminde havaların ısınmasıyla vatandaşları rahatsız eden haşerelere karşı yoğun bir mücadele verildiğini belirten Sağlık İşleri Müdürlüğü, önümüzdeki yıl içerisinde de herhangi bir sorun yaşanmaması amacıyla kışlak mücadele dönemine geçildiği bildirdi.

5 EKİP 7 PERSONEL
Sivrisinek ve karasinek erginlerinin çoğalmasını engellemek maksadıyla Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmada 7 personelin yer aldığı 5 ekip görev alıyor. Mart ayına kadar devam edecek olan kışlak mücadelede insanlara zararı olan canlıların çoğalmaları kimyasal ve fiziksel mücadele ile engellenip bertaraf ediliyor.


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.