Burhaniye’de Yapılan Operasyonda FETÖ/PDY Üyesi Bir Kişi Yakalandı

Burhaniye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda yapılan operasyon sonucunda FETÖ/PDY örgüt üyesi kişi yakalanarak tutuklandı.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada, Burhaniye Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Burhaniye ilçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği görevlilerince FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik haklarında hüküm verilmiş ve firari konumda bulunan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarda,

Hakkında 6 yıl 3 ay hüküm verilmiş ve yargıtayca verilen kararı onanan, İlçe mali mütevelli heyetinde ve KHK ile faaliyete son verilmiş olan BUSİAD isimli dernek kaydı bulunan ayrıca, FETO/PDY silahlı Terör Örgütü elebaşısının çağrısı üzerine bankasya isimli müflis bankaya para yatırarak finansman sağlayan 1 şüpheli şahıs, bulunabileceği adreslere yönelik yapılan arama neticesinde 05.11.2021 günü yakalanmıştır. Yakalanan firari şahıs Burhaniye T Tipi Ceza infaz Kurumuna teslim edilmiştir.

FETÖ/PDY ve diğer terör örgütlerine yönelik operasyonel çalışmalarımız aralıksız ve titizlikle devam etmektedir denildi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.