Geleceğin Bilim İnsanlarından Vali Şıldak’a Ziyaret

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesiyle de Balıkesir’in eğitimde başarı çıtasını yükselmesi için yapılan çalışmaların öncüsü olan Vali Şıldak, TEKNOFEST ve TÜBİTAK’ta dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. 


Vali Şıldak, TEKNOFEST’te Sağlık ve İlkyardım dalında ‘Madencilikte İş Güvenliğini Sağlayan ve Meslek Hastalıklarını Önleyici Üç Modüllü Robotik Sistem’ konusunda Türkiye 1’incisi olan Edremit 75. Yıl Ortaokulu öğrencisi Hikmet Efe Canikli’yi, TÜBİTAK 2204’ün A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Matematik dalında ‘Goldbach Asallarıyla Zamana Bağlı Şifreleme Algoritması’ konusunda Türkiye 3’üncüsü olan Şehit Prof. Dr. İlhan Varank (BİLSEM) öğrencisi Alper Akgül’ü, Psikoloji dalında ‘Covid-19 Pandemisinde Evcil Hayvanların Aile İçi İletişime ve Bireye Psikolojik Destek Rolünün İncelenmesi’ konusunda Türkiye 3’üncüsü olan Şehit Turgut Solak Fen Lisesi öğrencisi Barkın Gıcır ve Muhammet Talha Yıldırım’ı ve yine TÜBİTAK 2204’ün B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında biyoloji dalında ‘Kutup Bölgelerinde Soğuk Strese Karşı Uyumu Arttıracak Bitkisel Gıdaların Üretilebilirliğinin Araştırılması’ konusunda Türkiye 3’üncüsü olan Şehit Prof. Dr. İlhan Varank BİLSEM öğrencisi Hüseyin Sarıkaya’yı kabul etti.


Vali Şıldak, danışman öğretmenlerin de bulunduğu ziyarette, öğrencileri gösterdikleri başarılardan dolayı tebrik etti. Balıkesir’in gururu olduklarını söyleyen Vali Şıldak, öğrencilerle bir araya geldiği için heyecan ve mutluluk duyduğunu söyledi. Onların diğer öğrenci arkadaşlarına da örnek olduğu belirten Şıldak, başarı yolunda yol gösteren, destek veren öğretmen ve ailelerine de teşekkür etti.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.