ETHEM SARISÜLÜK KÜTÜPHANESİ AÇILDI

 Alevi Kültür Dernekleri Burhaniye Şubesi, Burhaniye Cemevinde Gezi olaylarında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük adına Kütüphane açtı.

 Yaklaşık bir yıldır çalışmalarını sürdüren dernek yönetimi ve üyeleri yaptıkları açıklamada Ethem Sarısülük’ün adını yaşatmak için böyle bir çalışma yaptıklarını vurguladılar. İlmden Gidilmeyen Yolun Sonu Karanlıktır diyerk yola çıkan  Alevi Kültür Derneği Burhaniye Şubesi Başkanı Muharrem Keskün, Gezi direnişinde yitirdiğimiz şehitlerimizden olan Ethem Sarısülük adına Cem ve Kültür evinde bir kütühane düzenledik doslarımızın ve Belediye Başkanımız Ali kemal Deveciler’in de  katılımları ile bugün kütüphanemizi açtık. Dostlarımızın kütüphanemize yapacağı kitaplar ile zenginleştireceğiz dedi.

Ethem Sarısülük Kütüphanesinin açılışına katılan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Cem evinde böyle güzel bir kütüphane açılıması sevindirici, gençlerimiz burada yer alan kitaplardan fazlasıyla faydalanabilecekler. Ethem Sarısülük kütüphanesinin hazırlanmasında emeği geçen her kese teşekkür ederim dedi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.