Eğitim İş Sendikası 16. Yıldömünü Kutladı.

Eğitim İş Burhaniye Temsilcisi Özgür Aras Sendikanın kuruluşunun 16. Yıldömününde düzenlenen Eğitim Emekçilerinin, Cumhuriyet ve Emek Mücadelesi paneline katıldı.

Eğitim İş sendikasının 16.kuruluş  yıldönümünde Bursa’da düzenlenen “Eğitim Emekçilerinin Cumhuriyet ve Emek mücadelesi panelinde Eğitim İş kurucu genel başkanı (1990) Dr Niyazi Altunya , Eğitim İş kurucu genel başkanı (2005) Yüksel Adıbelli, Kurucu ve Eğitim İş 3. ve 4. dönem genel başkanı Veli Demir ile biraraya gelen Burhaniye Eğitim İş başkanı Özgür Aras  yaptığı açıklamada 16. yaşımızı ilk günün heyacanı ve kararlığımızla karşılıyoruz,

17 Ekim 2005’te aydınlık bir Türkiye kavgasına katkı sağlayacağı umuduyla can suyu verdiğimiz fidanımız Eğitim-İş, bugün serpildi; eğitim emekçilerininin ve ülkede kalbi Cumhuriyet’ten, demokrasiden yana atan her kesiminin tepesinde koca bir çınara dönüştü.

16 yıl boyunca sadece eğitim alanına sıkışıp kalan bir demokratik kitle örgütü olmadı. Sınıf mücadelesini demokrasi kavgasından ayırmadan, ülkeyi ilgilendiren her toplumsal olay ve gelişmede; emekten, demokrasiden, halktan, adaletten, Cumhuriyet’in ilkelerinden yana net ve kararlı bir duruş sergilemiştir dedi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.