KAYMAKAM İLYAS MEMİŞ ADRAMİTTON ANTİK KENTİ KAZI ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

Burhaniye Kaymakam İlyas Memiş Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi tarafından Ören Mahallesinde bulunan Adramitton antik kentinde yürütülen kazı çalışmalarını inceleyerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Bu sene yapılan kazı çalışmalarında sponsor olan Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aysel ve Burcu Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Bahadır ile birlikte ziyaret ederek Kaymakam İlyas Memiş Adramitton Kazı Ekibi Başkanı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Özgen ve kazı ekibinden yürütülmekte olan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İki farklı alanda kazı çalışmaları sürdürülen Adremitton antik kentinde bu sene daha önceki yıllar bir kısmı ortaya çıkarılan Roma döneminden kalma hamamın bir bölümü ile merkezde yer alan kilise kalıntılarının bir kısmı ortaya çıkarıldı.

Kaymakam İlyas MEMİŞ, Adramitton Kazı Ekibi Başkanı Dr. Murat Özgen’e, kazı çalışmalarına sponsor olan Burhaniye Tcaret Odası, Burcu Gıda ve Tümad Madencilik yetkililerine ve tüm kazı ekibine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.