Başkan Aysel Organize Sanayi Bölgesi’nde Yatırımcıları Dinledi.

Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aysel, Burhaniye Zeytin Ve Zeytin Ürünleri İşleme İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi’ nde tesisleri ziyaret etti.

OSB’de son bir yıl içerisinde başlayan ve inşaatı devam eden ve tamamı bitirildiğinde ilçemize ek istihdam sağlayacak olan fabrika inşaatlarını yerinde gören Başkan Aysel, sanayicilerin istek ve taleplerini yerinde dinledi.

Burhaniye Ticaret Odası (BTO) Başkanı Mustafa Aysel, “ COVID 19 Pandemisi, yatırımcıdan işletmeciye, çalışandan tüketiciye herkesin dünyasını derinden etkiledi. Tüm zorlu koşullara rağmen Burhaniye  Organize Sanayi Bölgesinde tesis yatırımlarının sürdüğünü, bir yıl içerisinde bölgede doluluk oranının yüzde 50′ ye ulaşması için çalıştıklarını ifade etti.

Kentin ihracatının istenilen seviyede olmadığını kaydeden BTO Başkanı Mustafa AYSEL , “Bunun sebebi, katma değeri yüksek sanayi ürünleri üretiminin yeterli seviyede olmamasıdır. Üretimin artması, ticaretin gelişmesi, ilimizin de aynı paralelde gelişmesi ve kalkınması anlamına gelmektedir. Şehrimizin geleceği için, üretim konusunda potansiyelini güçlendirmek gayesiyle çalışmaya devam edeceğiz. Yeni fabrikalar ilçemizdeki ekonomik canlılığı daha da artıracaktır. 

Burhaniye OSB önümüzdeki süreçte yüzlerce kişiye iş imkanı sağlayacak, İlçemiz ve Bölgemize önemli ekonomik katma değeri bulunan kuruluşlarının yer alacağı  bir yer haline gelecektir.” ifadelerinde bulundu.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.