Edremit Kitap Okuyor

                Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Balıkesir Valisi Sayın Hasan Şıldak himayesinde yürütülen BİGEP çalışmaları kapsamında “Kitap Okuma Saati” etkinliği başlattı. 2021-2022 eğitim-öğretim yılı başında yapılan toplantıyla kararlaştırılan bu uygulama, eğitim faaliyetine iştirak eden her paydaş tarafından okullarımızda uygulanacak.

            Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Bir çocuk değişir, Edremit değişir, dünya değişir.” sloganıyla yola çıkmıştı. Öğrencilerimize kitap okuma sevgisi kazandırdığımız takdirde velilerimizin de bu faaliyete katılacağını düşünen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bu sebeple gerçekleştirilen etkinliklere eğitim-öğretim içerisinde yer alan her paydaşın katılmasını teşvik etti.

            Günümüzün gelişen teknolojisinin sonucu olarak çocuk ve gençlerimizin ekran karşısında geçirdiği sürenin arttığı bilinmektedir. Teknoloji bize birçok kolaylık getirse de özellikle gençlerin hayal dünyasını geliştiren, bilgiye ulaştıran kitapların yerini hiçbir şey tutamaz. Fransız şair Voltaire: “Kitabın yaprakları, bizi aydınlığa götüren kanatlar gibidir.” der. Aydınlanmaya, muasırlaşmaya giden yol ilimden geçer. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal: “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.” demiştir. İlmin anahtarı ise kitaplardır.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek: “Bu çalışmamız sayesinde gençlerimizin teknoloji bağımlılığının önüne geçmek hem de akademik başarılarını arttırmayı hedefliyoruz. Hz. Muhammed (S.A.V.): ‘Okumak, kadın ve erkek her Müslümana farzdır.’ demiştir, inancımızın gereği olarak her durumda okumaya devam etmeliyiz. Atalarımız bu sayede dünyaya liderlik etti. Bundan hiçbir şartta vazgeçmemeliyiz. Unutmayalım ki Hz. Muhammed’e inen ilk ayet ‘oku’dur. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün başlattığı bu faaliyetin yaygınlaşarak sürdürülmesini temenni ederim. Çalışmamıza iştirak eden herkese teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.