19 Eylül Gaziler Günü Burhaniye’de Düzenlenen Törenle Kutlandı

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programda Kaymakam İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Topçu Yarbay Mustafa Kıraç, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler Atatürk Anıtına çelenk sundu akabinde saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Muharip Gazi Nurettin Çınar yaptı. Gazi Nurettin Çınar konuşmasında, “Dün olduğu gibi bu günde aynı inançla aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğüne saldıranlara karşı kanımızı akıtmaya canımızı feda etmeye hazırız. Bacağım kolum gözüm olmadan da yaşayabilirim. Ama vatanım olmadan yaşayamam diyen gazilerimiz vatan size minnettardır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden gazilerimizin manevi huzurlarında saygı ile eğiliyor, hayattaki gazilerimize de sağlıklı ve mutlu yaşamlar diliyorum” dedi.

Törene Kaymakam İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Yarbay Mustafa Kıraç, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, kurum amirleri, siyasi parti ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Program Garnizon Komutanlğında gaziler onuruna verilen kahvaltı ile sona erdi

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.