Uyuşturucuyla Mücadele Projesi Değerlendirildi

Vali Hasan Şıldak’ın öncülüğünde bir yıla yakın süredir yürütülen Uyuşturucuyla Mücadele Projesi çalışmalarına devam ediliyor. Projeyle bağımlı bireylerin uyuşturucuyu bırakmaları ve hayatlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmeleri amaçlanıyor.

Vali Şıldak, Valilik ve Kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Açık Kapı Birimlerine başvurarak sürece dahil olan bireyler ve onların aileleriyle sık sık bir araya geliyor ve yakından ilgileniyor.

Vali Şıldak bugünkü programı kapsamında Uyuşturucuyla Mücadele Projesi’nde görevli personel ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

Vali Hasan Şıldak başkanlığında Necatibey Toplantı Salonunda, yakın zaman önce Edremit İlçesinde açılan Uyuşturucuyla Mücadele Biriminde görevli personelin de bulunduğu toplantıda proje dahilindeki kişiler tek tek değerlendirildi. Projenin bağımlı bireyler açısından inişli-çıkışlı olmasının öngörülebildiğini ifade eden Vali Şıldak, projede kalma şartlarında yaşanacak olası sapmalarda kişiler ve aileleriyle irtibat halinde kalınmasının çok önemli olduğunu söyledi. Toplantıya katılan psikolog ve sosyal çalışmacılarla projede yaşanabilecek aksaklıklardaki çalışmaları madde madde değerlendiren Şıldak, İş Kur kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında 6 ay süreli istihdam edilen ve kalıcı istihdamı sağlanacak bireylerle ilgili bilgiler aldı. Projenin İl genelinde daha fazla kişiye ulaşmasının sağlanması için neler yapılması gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Projeye olan inancın asla kaybedilmemesi gerektiğini söyleyen Vali Şıldak süreçten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Toplantıya Vali Şıldak’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Serkan Kadir Keskin, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice Dost, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz.Dr.Refik Budak, AB ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Tülin Akgül, Uyuşturucuyla Mücadele Birimlerinde görevli psikolog, doktor ve sosyal çalışmacılar katıldı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.