Burhaniye’de İlköğretim Haftası Kutlandı

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı saat 10:00 da Cumhuriyet Meydanı’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni, Şube Müdürleri İzettin Zengin, Okan Günal, Rasim GİRGİN, okul müdürlerimiz ve öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleşti.

Şehit Mustafa Serin Ortaokulu tarafından hazırlanan programa saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başlandı. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni ve öğrencilerin çelenk sunması ile devam edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni İlköğretim Haftası ile ilgili konuşmasında, 6 Eylül ile birlikte yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Öğrenci ve öğretmenlerimizin yine bir arada  birlikte okullarımızda tekrar buluşmasından dolayı çok mutluyuz.

2021-2022 Eğitim Öğretim yılının Burhaniye’mize ve tüm  ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Eğitim, bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir. Türk Eğitim sistemimiz; tüm vatandaşlarımızı; Türk Milli Eğitiminin temel amaçlarından biri olan “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin, dengeli ve düzgün bir karaktere sahip olmasını, aynı zamanda iyi insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirilmesi” görevini üstlenmiştir.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ifade ettiği gibi “Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.” Bu düşünceden yola çıkarak, Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak olan temel unsur da yine eğitimdir. Bu bağlamda eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz; çocuklarımızın yetenek ve ilgilerinin dâhilinde zihinsel, ruhsal, sosyal gelişimlerine öncülük edip millî, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.

Değerli Öğretmen arkadaşlarım,

Sizler, öğrencilerimizin önce yüreğine, sonra aklına dokunan, sorgulamayı, keşfetmeyi, öğreten, okulu ve okumayı sevdiren bir rehbersiniz.

Özverili çalışmalarınızla onları bilgi, beceri, tutum ve değerlerle donatacağınıza inancımız tamdır.

Bu zor fakat kutsal görevinizde hepinize başarılar diliyorum.

Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir öğretim yılı geçirmenizi temenni ediyorum.

Ülkemizin teminatı, yarını sevgili öğrencilerimiz, halk ozanımız Aşık Veysel bir şiirinde okulun önemini dile getirirken şöyle diyor;Dünyanın en zengin aklını gördüm.Sermayesini sordum, Dedi ki: Okul.

Sizlerin de gözlerinde, yeni bir eğitim ve öğretim yılında okula başlamanın heyecanını, sevincini, ışıltısını görüyor, bu ışıltıyı hiç kaybetmemenizi diliyorum. Okul, sizin ikinci eviniz; öğretmen ve arkadaşlarınız ise ikinci ailenizdir. Bu yeni eğitim ve öğretim yılında da arkadaşlarınızla ve öğretmenlerinizle hep birlikte çok güzel ve sağlıklı bir yıl geçirmenizi ve derslerinizde başarılı olmanızı diliyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz,

Çocuklarınızın tekrar okulla buluşmasının heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Sizin çocuklarınız, bizim çocuklarımızdır. Mevlana’nın dediği gibi: “Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir.” sizlerle bizlerin birlikte paylaştığı bir çok duygudan  biri de  çocuklarımızı güzel bir geleceğe hazırlamaktır. Bizlere emanet ettiğiniz yavrularınızı hayata beraberce hazırlayacağız. Eğitim öğretim sürecinde sizlerin de desteklerinizi yanımızda görmekten mutluluk duyarız.

Bu duygu ve düşünceler  ile:

Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm şehitlerimizi, şehit öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmet ile anıyorum.

Öğrencilerimizin şiirlerini okumasından sonra Bigep kapsamında iİçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ”Okuluma Başlıyorum” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bora Zihni tarafından başarı belgeleri ve hediyeleri verildi. Program halk oyunu gösterileri ile sona erdi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.