Öğrenci Servis Denetimleri Devam Ediyor

Burhaniye İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri okulların açılmasıyla birlikte başta öğrenci servisleri olmak üzere okul önlerinde denetimlerine ağırlıklı olarak devam ediyorlar.

Burhaniye İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipleri okulların açılmasıyla birlikte öğrenci servileri üzerindenetimlerine ağırlık verdiler. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderilen genelge doğrultusunda, öğrenci servisi personelinin aşı süreçlerini tamamlanmış olması konusunda ve öğrenci servislerinin şoför ve rehber personeli gibi öğrencilerle bir araya gelecek kişilerin/görevlilerin aşılı/geçirilmiş hastalık durumunda (Covid­19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) olmamaları halinde; bu kişilerden haftada iki kez PCR testi ile taranmaları istenilmesine ve sonuçların okul idaresi tarafından gerekli işlemler yapılmak üzere kayıt altında tutulmasına, maddesine istinaden dentimlerini yapıyorlar.

İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik büro ekipleri ayrıca okul önlerinde giriş çıkış saatlerinde öğrencilerin güvenli bir şekilde okullarına giriş çıkışlarını sağlarken, asayiş ekipleri de okul önlerinde yabancı ve şüpheli şahıslar konusunda yoğun çalışma yapıyorlar.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.