Güvenli Okul, Güvenli Gelecek

Vali Hasan Şıldak başkanlığında, 2021-2022 eğitim- öğretim döneminde okulların güvenlik seviyelerinin en üst noktada tutulması amacıyla “Güvenli Okul-Güvenli Gelecek” Projesi kapsamında alınan tedbirlerin görüşüldüğü toplantı gerçekleştirildi. 

Toplantıya Vali Şıldak’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Çek, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İş Sağlığı ve Güvenliği İl Koordinatörü Murat Ülgen, İş Kurumu İl Müdürü Nazım Balcı, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hatice Dost, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığının ilgili birimlerinin sorumluları katıldı. 


Valilik Kocaseyit Toplantı Salonunda yapılan toplantıda, İl genelindeki okullarda güvenli ortamın sağlanmasına yönelik önleyici ve koruyucu tedbirlerin artırılmasına yönelik konular ele alındı. İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığının kendi yetki alanlarında olan her kademedeki okulda gerek okul içi ve gerekse okul çevrelerinde emniyet ve asayişin sağlanması için uygulamada olan mevcut tedbirlerle ilgili sunum yapılarak bilgi verildi. Bunlara ilave olarak öğrencilerin güvenliğini temin edecek ilave tedbirlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. 


Toplantıda, “Güvenli Gelecek- Güvenli Okul” Projesi kapsamında yürütülen tedbirlerin arttırılmasına yönelik planlanan çalışmalar madde madde görüşüldü. Okullarda güvenliğin temini için sabit olarak güvenlik personelinin görevlendirilmesi, okul giriş ve çıkış saatlerinde güvenliğin sağlanması adına kolluk görevlilerinin hazır bulunması, okul çevresinde uyuşturucu madde ve açık sigara satışının önüne geçilmesi şeklinde bir çok konu ele alındı. Vali Şıldak, pandemiye yönelik tedbirlerin de görüşüldüğü toplantıda 2021-2022 eğitim-öğretim yılının tüm Balıkesir’de yıl sonuna kadar yüzyüze şekilde, huzurlu ve sağlıklı geçmesi temennisinde bulundu.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.