KURULUŞUN VE KURTULUŞUN PARTİSİ CHP

CHP Burhaniye İlçe Başkanı Aylin Yıldırım Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluşunun 98. Ylı dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı.

  Aylin Yıldırım; Umudun adı, ülkemizi kurtaran ve kuran Cumhuriyet Halk Partimiz 98 yaşında. Gururluyuz, mutluyuz, heyecanlıyız. Büyük asker, büyük devlet adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Cumhuriyet’ten önce 9 Eylül 1923’te Cumhuriyet Halk Partisini kurmuştur. Cumhuriyet Halk Partisine gönül veren her bir birey  bu onuru ve haklı gururu yaşıyor, yaşayacak. Cumhuriyet Halk Partisi 98.kuruluş yıldönümünde yine halkımızın umut kaynağı, ülkemizin sigortası.

               Çağdaş Türkiye Cumhuriyetini kuran, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini inşa eden, adaleti sağlayan partidir CUMHURİYET HALK PARTİSİ. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin attığı her ileri adımda vardır. Cumhuriyeti kuran partimiz, demokrasinin yerleşmesini ve adaleti de sağlamıştır.

                 Ulu önderimiz ve ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün  ‘’ Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir ‘’ sözleri 98 yıldır ülkemiz için hizmet etme aşkımızın da kaynağıdır.

                 Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyetin mirasını yiyenlerin değil, bu mirası yaratanların, bu mirasa sahip çıkıp yarına taşıyanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi adaleti yok edenlerin değil, çağdaş hukuk sistemini kurup adaleti sağlayanların partisidir.

                Cumhuriyet Halk Partimiz ve her bir üyemiz Atamıza ve ülkemize layık olmak için çalışmaktadır dedi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.