Üniversitelerde ve Yurtlarda Güven Ortamı Hakim Olacak

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak başkanlığında, Üniversite Güvenlik Kurulu Koordinasyon Toplantısı yapıldı.

Toplantıda; Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde 2021-2022 Akademik Yılının huzur ve güven ortamı içerisinde tamamlanmasının sağlanması için alınması gereken güvenlik tedbirleri görüşüldü.

Toplantıda; üniversitelerde ve bağlı yükseköğretim kurumlarında, yurtlarda, üniversite içerisinde ve çevresindeki mevcut güvenlik önlemleri hakkında bilgilendirilme yapıldı. Öğrencilerin barınma ve ulaşım noktasında varsa sorunlarının giderilmesi için karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Huzurlu bir eğitim ortamının devam ettirilmesi için yapılacak çalışmalar görüşüldü. Öğrencilere yönelik sportif ve sosyal alanların da geliştirilmesi için yapılacak çalışmaların önemli olacağına da değinildi.

2021-2022 Akademik Yılında uygulanacak yüzyüze eğitimde pandemi dolayısıyla alınacak tedbirler ve yapılması gerekenler değerlendirildi.

Valilik Kocaseyit Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra Balıkesir Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr.Mehmet Narlı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Özdemir, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J Kd.Alb.Tarık Hekimoğlu, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Serkan Kadir Keskin, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz.Dr.Refik Budak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ve kurulun diğer üyeleri katıldı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.