Aras, Burhaniye’mizdeki tüm ağaçlık alanları el birliği ile temizleyelim

Özgür Aras, Oluşturulacak bir komite ile temizlenecek alanlar belirlenebilir ,malzemeler temin edilebilir ve tüm halkımıza desteği ile çalışmalara başlanabilir. Biz Burhaniye TEMA ailesi olarak  her türlü göreve hazırız.

TEMA Burhaniye Temsilcisi Özgür Aras, Orman yangınlarının çıkmasında ve yayılmasında en uygun koşullara sahip Akdeniz iklim kuşağının etkili olduğu ülkemizde küçük ihmal ve dikkatsizlikler yangınların en büyük nedenini oluşturuyor. Piknik ateşi, sigara, orman içi veya kenarında bulunan çöplükler, boş şişeler,kırık camlar gibi etkenler yüzlerce ağacın, ot ve çalının kül olması, milyonlarca böceğin, binlerce kuşun, memelinin, sürüngenin yanarak yaşamlarını yitirmesi, yaşam alanlarının bozulması, orman ekosistemlerinde yaralar açılması anlamına geliyor.

Kaymakamlığımız,belediyemiz, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşları,orman müdürlüğü ve vatandaşlarımızın desteği ile belirlenen alanları hep birlikte temizleyebilir yangına sebebiyet verebilecek etlkenleri ortadan kaldırabiliriz dedi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.