Sahillerde doluluk Devam Ediyor

Yaz sezonun başlaması bayram tatilinin uzun olmasıyla birlikte sahiller akın eden tatilciler Burhaniye sahillerini sevdiler.

Kurban Bayramında en kalabalık günlerini yaşanan sahillerimize gelenlerin birçoğu bayram sonrası yine Ören, Öğretmenler Mahallesi İskele ve Pelitköy sahilerine geri döndüler.

Ören sahil ve çarşının değişen yüzüyle karşılaşan ve tatil için gelen vatandaşlar gündüz mavi bayraklı Ören Plajı’nda deniz keyfi yaptıktan sonra gece de, ışıklar içinde parke taş döşeli yollarda Ören’in keyfini yaşamaya devam ediyorlar.

Ören kadar, İskele Mahallesi’ndeki değişimlerle farkını ortaya çıkartan Burhaniye özellikle İskele rıhtımında yapılan vizyon projeyle halktan takdir aldı. İskele’de salaş vaziyette olan dükkanların modern yerlerinde hizmet vermesinin yanı sıra yürüyüş ve bisiklet yollarıyla da dikkat çeken İskele’ye yeni yapılan meydan “Ufka Bakan Atatürk ve kız çocuğu” heykeliyle taçlandırıldı.

İskele ile Öğretmenler Mahallesi Plajı arasında yaklaşık 12 bin m2 alan üzerine yeşil alan ve kurarak peyzaj çalışmasıyla halkın nefes alabileceği alanlar yaratan Burhaniye Belediyesi, Öğretmenler Mahallesi sahilinde de değişim rüzgarlarını estirdi. 1200 metre uzunluğunda olan Öğretmenler Mahallesi Plajı yolunda yapılan çalışmalar neticesinde halkın daha rahat vakit geçireceği park ve eğlence alanlarını çok beğenen tatilciler burada hoşça vakit geçiriyorlar.

Öğretmenler Mahallesi Plajının sonunda Sunar Sitesinin arka kısmında ise devasa“Özgürlük Parkı” gelen misafirlerin seyir ve gezinti alanlarına ev sahipliği yapıyor.

Yapılan çalışmalara Pelitköy ve Gadana mevkilerinde hizmetleri genişleterek devam eden Burhaniye Belediyesi toplamda 4 km uzunluğunda piknik alanları ve plajlar ile en çok cazibe merkezi olma özelliğini korudu. Mavi bayraklı olan bu plajlarda duş WC ve soyunma kabinlerinin yanı sıra cankurtaran hizmeti de veren Burhaniye Belediyesi gelen turistlerin tercihlerinin başında yer aldı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.