CHP Meclis Üyeleri Yaşanan Yangınlar İle İlgili Bir Bildiri yayımladılar

Ağustos ayı olağan Meclis toplantısı önce gündem dışı olarak yaşanan yangın olayları CHP Meclis üyeleri tarafından hazırlanan bildiriyi Tarık Erdil okudu.

Bildiride, Ülkemizde son zamanlarda yaşanan orman yangınlarıyla ilgili olarak CHP Burhaniye Belediye Meclis üyeleri olarak bir bildiri yayınlama gereği duyduk.

Türkiye’nin 4 bir yanı orman yangınlarıyla boğuşuyor. Ciğerlerimi/, hektar hektar yanıyor. Toplum olarak ormanlara ve canlılara yönelik son zamanlarda bilinçlenerek yapılan her yanlışta farkındalık yaratıp, belki de bu yangınların sürekliliğin önüne geçtik veya geçmek için çalıştık.

Fakat ne yaparsak yapalım ormanlarla birlikte yüreğimiz, ciğerlerimiz kavruluyor. Bizler CHP Belediye Meclis üyeleri olarak. Art niyetli kişiler tarafından rant uğruna bu katliamın yapılabileceği, sabotaj ihtimallerinin yüksek olduğu bu yangınlarda devlet eliyle ivedilikle araştırılmalar yapılması gerektiğini, bu yönde soruşturmaların sıklaştırılmasını, bu şekilde vandallıkla acımasızca insan, hayvan, ve doğa katliamı yapanlar en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini düşünüyoruz.

Devletin özellikle orman yangınları konusunda artık ders alarak, özellikle eksiklerini tamamlaması ve bu gibi olaylarda dünyaya örnek olması gerektiği de aşikardır. Devlet eliyle yapılamayan bu eksiklik, toplumsal bilinç ve birlik gücüyle yapılmaya çalışılmakta ve ülkemiz beraberlik ruhunu bedel ödeyerek yaşamaktadır.

Bu bedelleri canlarıyla ödeyen her yurttaşımız için sorulması gereken bir hesap olmalı. CHP Belediye Meclis üyeleri olarak; yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşları miza Allah’tan rahmet diliyor, bu ateşin sönmesi için canlarım hiçe sayarak gece gündüz mücadele eden tüm ekiplerimize teşekkürü borç olarak görüyoruz. Milletimizin başı sağ olsun dendi..!

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.