Mustafa Aysel Doğanın Yıldızları İle Geleceğimize Hayat Bırakıyoruz

Denizi mavi, dağları yeşil, dört mevsimi ayrı güzel ülkemizin renklerini koruyabilmek için Burhaniye Ticaret Odası olarak “ Geleceğimize Hayat Bırakıyoruz” sloganıyla yola çıktık.

Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Mustafa AyselBurhaniye ve Gömeçte belirlenen noktalarda “ Sualtı Resif Alanları” kazandırılması projesi kapsamında; deniz canlıları için yapılan yapay yuvalar olan, resif küplerini bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizimle birlikte, ülkesine gönül veren, proje ortaklarımız Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi , Gömeç Belediye Başkanlığı, Burhaniye Belediye Başkanlığına; ülkemiz ve çocuklarımız adına, minnettarız. Bu projeyle biyolojik çeşitliliği artırmak, habitat kaybını azaltmak, deniz canlılarına barınak olarak kullanacakları yeni alanlar oluşturmak, dalış turizmini geliştirmek ve sportif balıkçılığı destekleyerek bölge turizmini 12 ay canlı tutma arzusundayız.

Yapay resif bloklarının SZR Denizcilik tarafından su altına yerleştirilmesi işlemi öncesinde Burhaniye İskele Yat Limanında geleceğimiz olan çocuklarımızla birlikte “Resif Küplerini Boyama Etkinliği”düzenledik .

Doğanın Yıldızları, çocuklarımız; balıkları, gemileri, dalgaları, kuşları hayal ederek etkinliğe destek veren resim sanatçılarımız, Yasin Ürüçoğlu ve Banu Küpeli Ürüçoğlu eşliğinde hayallerini onlar için özel olarak getirilmiş resif küplerinin üzerine aktarıyorlar.

Etkinlikle geleceğimiz olan çocuklarımıza doğanın değerli olduğunu hissettirerek, doğaya saygıyı , doğayla olan ilişkilerinin gelişmesini ve çevre bilincini güçlendirme yolunda farkındalık yarattığımıza inanıyoruz. Emeği geçen herkese güzel ülkemiz ve geleceğimiz adına yürekten teşekkür ediyoruz dedi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.