BALIKESİR’DE SAĞLIK TURİZMİNE YÖNELİK ADIMLAR

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak başkanlığında, yeraltı ve yer üstü bir çok zenginliği barındıran Balıkesir’in sağlık turizmi yönünden geliştirilmesi için atılacak adımlar ve faaliyetlere yönelik yol haritasının belirlenmesi için toplantı yapıldı.

Balıkesir Öğretmenevinde gerçekleşen toplantıyaBalıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Çek, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili İlkay Karaağaç, Milli Emlak Müdür Vekili Orhan Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanlığının ilgili Daire Başkanları, AB ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Tülin Akgül, GMKA Turizmde Destinasyon Yönetimi Birim Başkanı Candan Şahin ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

Sağlık turizmi açısından Balıkesir’in avantaj ve dezavantajlarının değerlendirildiği toplantıda, GMKA Turizmde Destinasyon Yönetimi Birim Başkanı Candan Şahin, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin, Büyükşehir Belediye Başkanlığının ilgili Daire Başkanları ve İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili İlkay Karaağaç sağlık turizmi bakımından kurumların mevcut durumlarına yönelik sunum yaptılar.

Vali Hasan Şıldak, yaz sezonunun kısa olmasıyla alternatif turizmin geliştirilmesine yönelik çalışmaların karşılıklı fikir alışverişi yapılarak görüşüldüğü toplantıda, Balıkesir’de bulunan termal kaynakların sağlık turizmine yönlendirilecek potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

Kültürü, kimliği, yakın tarih ve antik tarihe uzanan kalıntıları, tabiatı ile Balıkesir’in turizm açısından birçok değere sahip olduğunu belirten Vali Hasan Şıldak kurumların koordinasyon içerisinde çalışmasıyla sağlık turizmine yönelik çalışmaların güzel sonuçlar vereceğini dile getirdi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.