Tarım Ve Hayvancılık Sektörü Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Vali Şıldak Balıkesir’de Tarım ve Hayvancılık Sektörüne Hizmet Veren Kamu Kurumlarıyla Toplantı Gerçekleştirdi.

Vali Hasan Şıldak başkanlığında tarım ve hayvancılık şehri Balıkesir’de, geçim kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir olması için yapılabilecekleri araştırmak, değerlendirmek, çiftçilerin karşılaştığı sorunların çözümü için ilgili kurum, kuruluş ve temsilcilerin görüş ve önerilerinin alınması amacıyla Tarım Ve Hayvancılık Sektörü Değerlendirme Toplantısı yapıldı.


Toplantıda tarım ve hayvancılıkla ilgili konuların geniş bir çerçevede ele alınması, sorunların değerlendirilerek çözümler üretilmesi, yeni projelerin hayata geçirilmesi amaçlandı.  Söz konusu sektörde çalışma yürüten bütün kurum ve kuruluşların geniş katılımlı bir koordinasyon içerisinde çalışmaları gerekliliği ifade edildi.


İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan tarafından Balıkesir’deki tarım ve hayvancılık çalışmaları, yürütülen projeler ve yatırım hedeflerinin sunulmasıyla başlayan toplantıya Vali Hasan Şıldak başta olmak üzere DSİ 25. Bölge Müdürü Nazmi Koçak, Tarım Kredi Kooperatifleri Balıkesir Bölge Müdürü Hilmi Tunahan Eğice, TKDK Balıkesir İl Koordinatörü Murat Kar, Orman Bölge Müdürü Vekili İbrahim Metin, Meteoroloji İl Müdürü Vekili Mustafa Başaran, AB ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Tülin Akgül  ve ilgililer katıldı.


Vali Hasan Şıldak toplantıda yeni fikirlere, yenilikçi yaklaşımlara ihtiyaç olduğunu vurgulayarak,  “Kurumlar arası ortaklıkların arttırılmasını istiyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığımıza bağlı kuruluşları bir araya getirdik, birbiriyle en çok koordinasyon içerisinde çalışması gereken kuruluşları, devam eden çalışmaları, sektöre dair önümüzdeki dönem çalışmalarını irdeleyeceğiz. İkinci aşama olarak odalar, sektör temsilcisi kuruluşlar ve belediyelerle bir araya geleceğiz.” dedi.


Vali Şıldak toplantıda yaptığı değerlendirmede, “Uygulanan projelerde kurumlar güç birliği yapmalıdır. Faaliyet alanları farklı bile olsa tarım ve hayvancılık ile ilgili çalışmalarda ve projelerde tüm birimler güçlerini birleştirerek aynı konuya yoğunlaşmalıdır. Kurumlar tarafından ortak yürütülecek çalışmalar ve projeler belirlenmeli, karşılıklı beklentiler çerçevesinde işbirliği ile faaliyetler yürütülmelidir.” şeklinde konuştu.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.