Zlombol Rallisi İçin Katowiçe de Toplanan Gruplar Yola Çıktı

Polonya’dan başlayarak her yıl Dünya’nın farklı ülkesinde kamp kuran “Zlombol Rallisi” için Katowiçe’de toplanan gruplar yola çıktılar.

Burhaniye’de finali yapılacak olan  Dünyaca ünlü Zlombol Rallisi için Katoviçe’de toplanan  150 klasik araç 397 kişi 25 Haziran’da yola çıktılar. Rallinin finali 30 Haziran günü Burhaniye’nin mavi bayraklı Ören Plajında sona erecek gelen 397 kişi burada  3 gün kamp yapacak.

Burhaniye Belediyesi, Burhaniye Turizm Tanıtma Derneği ve Altın Kampın işbirliğinde yapılacak organizasyonda, Polonya Katowiçe şehrinden yola çıkacak ve Doğu Bloku ülkelerinde üretilmiş klasik araçlar, bir dizi etapla farklı rotalarla belirledikleri ülkelerdeki bir şehirde final yaparak, kamp kuruyor.

Özel tasarlanmış klasik araçların, reklam alarak yetimhaneler için yardım yaptığı Zlombol organizasyonunun bu sene ki final durağı ise, 30 Haziran Çarşabma günü  Burhaniye olacak.

2020 yılında yaklaşık 1100 araçla yapılması planlanan fakat pandemiden dolayı ertelenen ve bu sene yine pandeminin etkisinden dolayı 150 araca kadar düşen organizasyonun ev sahibi olan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Ülkemiz adına Zlombol etkinliğine ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Etkinliğin amacı doğrultusunda, Ören plajımızda misafirlerimizin hem tatil, hem de eğlence adına rahat edebilmeleri için gerekli tüm hazırlıklarımızı tamamladık rallinin finalini bekliyoruz” şeklinde konuştu.  

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.