BURHANİYE’YE GERİ DÖNÜŞÜM KAFESLERİ YERLEŞTİRİLİYOR

Burhaniye Belediyesi, yeni geri dönüşüm kafes ve kumbaraların dağıtıma devam ediyor.

Balıkesir’de Sıfır Atık Belgesine sahip ilçelerden biri olan Burhaniye’de geri dönüşüm atık toplama kafesleri ilçenin her bölgesine yerleştirilmeye başlandı. Sürdürdüğü ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında geri dönüşüm çalışmalarına büyük önem veren Burhaniye Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

İlçe genelinde belirlenen noktalara yerleştirilen dönüşüm kafesleriyle, geri dönüşüm alanında “az çöp, çok dönüşüm” mantığıyla çalışmalar yapan Belediye, yeni kumbara ve kafeslerle cam, metal, kağıt ve plastik olmak üzere çok daha fazla dönüşüm malzemesi toplamayı hedefliyor.

Atıkların kaynağında ayrışmasının oldukça önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, bu kafes ve kumbaralar sayesinde yüzlerce ton atığın tüketiciden ilk el olarak alındığını ve dönüştürüldüğünü söyledi. Deveciler “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız doğrultusunda firmalarla imzaladığımız protokolle firma tarafından tedarik edilen geri dönüşüm atıkları toplama kafesleri atıkların yoğun olduğu iş ve konut alanlarına yerleştirilmeye başlandı” dedi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.