Gömeç Sahili Yenileniyor…

Halk arasında Kız – Ko Sahili olarak bilinen Gömeç Sahili Travla Mevki yenileniyor. 42.000 m² ‘ lik proje alanı ile ilçemizdeki en büyük sosyal alana ulaşılması hedefleniyor.

Belediye Başkanı Mehmet İrem HİMAM’ ın talebi doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğünce projelendirilen alan yaz sezonu içinde tamamlanması planlanıyor. Alan içerisindeki amaç insanların keyifli vakit geçirebilecekleri, dinlenebilecekleri, aktivitelerini yapıp, aynı zamanda bitkilerin doğal ortamıyla sakin bir rekreasyon alanı oluşturmaktadır.

Alan içerisinde;

Yürüyüş Yolu, Bisiklet Yolu, Çocuk Oyun alanı, Meydan ve Gece Çarşısı, Yürüyüş Yolları, geçiş Tagları, Ahşap Seyir Terası, Masa Oyunları Spor Alanı, Ahşap Kamelya Oturma Alanları, Ahşap Pergola ve Beton Oturma Alanları , Heykel Sergileme Alanı, Kaya Bahçesi, Aydınlatma ve Kent Mobilyaları, Tuzlu Suya Dayanıklı Bitki Türleri, Renk ve Koku Etkili Bitki Bahçeleri, Yapraklı Ağaçlar ve İbreli Ağaçlar Re-jenerasyon Bölgesi, Otopark Alanı ve 4 adet Büfe (mevcut) bulunmaktadır.

1. Etap olarak çıkılan ihalede yürüyüş ve bisiklet yolları yapılacak olup, aydınlatma projesi ve kısmi bitkisel peyzaj yapılacaktır.

Konu ile ilgili olarak Belediye Başkanı Mehmet İrem HİMAM yıllardır atıl ve kullanışsız olarak duran sahil şeridimizdeki Belediyemize ait 42.000 m² ‘ lik alan için kollarımızı sıvadık Fen İşleri Müdürlüğümüzle yaptığımız istişareler neticesinde kapsamlı bir proje alanı hazırladığımıza inanıyorum. Proje tamamlandığında her yaşa her kesime hitap edecek çok kullanışlı bir alan oluşturmuş olacağız. Bu konuda ekibime güvenim yüksek. En kısa sürede yetiştirebilmek için hafta sonu da dahil olmak üzere gece gündüz çalışıyorlar. Umarız kıymetli hemşehrilerimizden aynı heyecanı ve olumlu yorumları alırız. ” dedi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.