Vali Şıldak Ayvalık’ta

Vali Hasan Şıldak, Milletvekilleri Mustafa Canbey ve Yavuz Subaşı ile birlikte Ayvalık’ta geçtiğimiz gün meydana gelen şiddetli fırtına nedeniyle hasar oluşan bölgelerde incelemede bulundu.

Şıldak, hasarın tespit edilmesi ve alınacak önlemlerin, yürütülecek çalışmaların planlanması amacıyla geniş katılımlı bir koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi. Vali Şıldak Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Jd. K. Alb. Tarık Hekimoğlu, Sahil Güvenlik Kuzey Ege Grup Komutanı SG. Bnb. Sadun Özdemir, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri Mustafa Küçükkaptan ve Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Deniz, İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan,  İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bayram Şahin, İlçe Daire Amirleri ve ilgililer katıldı. 


Bölgede etkili olan fırtınayla denizde ve karada oluşan hasarın ardından enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, Vali Şıldak 100 civarında teknenin hasar gördüğünü belirtti. Şıldak bazı binalarda çatıların uçması ve pencerelerin kırılması gibi hasarların da mevcut olduğunu söyledi.


Vali Şıldak konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hasar tespit çalışmalarının hızlı bir şekilde başlatıldığını dile getirerek; “Vatandaşlarımızdan gelecek bildirimlere istinaden tespit çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bir yandan da su altında bulunan teknelerimizin çıkarılması çalışmaları devam ediyor. Biz bugün vatandaşlarımızı ziyaret ederek hem geçmiş olsun dileklerimizi ilettik, hem de süren çalışmaları yerinde inceledik. Teknelerimizin onarımı, rıhtımda meydana gelen hasarın giderilmesi, Altınova’daki yürüyüş köprüsünün onarımı, hasar tespit çalışmaları, sigorta şirketlerinin yürüteceği faaliyetler, Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesinin bu çalışmalara yapacağı katkılar ve afetten zarar gören vatandaşlarımıza yönelik yapacağımız rahatlatıcı, destekleyici mahiyetteki maddi yardım süreçlerini yakından takip ediyor, koordinasyonlarını sağlıyoruz. İlçemizin çok önemli ihtiyacı olduğunu bildiğimiz ve bu konudaki süreci takip ettiğimiz balıkçı barınağı, iskele yapımı ve çekek yerinin kapasitesinin artırılması konularındaki çalışmaları sayın milletvekillerimizin de destekleriyle yakından izleyeceğiz. Bugün gerçekleştirdiğimiz koordinasyon toplantısıyla bütün bu yürütülecek işleri planladık, kurumlarımız arasında işbölümü oluşturduk. Belirlediğimiz bu yol haritasını adım adım takip edeceğiz.” diye konuştu.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.