Burhaniye’de 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 102. Yıldönümü Cumhuriyet Meydanına yapılan tören ile kutlandı.

Burhaniye Cumhuriyet Meydanında saat 10.00 da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Emre Aydemir ve öğrencilerin Atatürk Anıtına çelenk sunumun ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor İl Şube Müdürü Emre Aydemir yaptı. Konuşmanın ardından öğrenciler şiirlerini okudular. Atanın gençliğe hitabesi ve gençliğin Ataya cevabı, liseler arası yarışmada dereceye giren öğrencilerin müzik dinletisi, halk oyunları Balıkesir yarışmalarında il ikicisi olan Şehit Pilot Erdem Mut ortaokul öğrencileri ve Burhaniye Belediyesi sosyal etkinlik merkezi halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile sona erdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 102. Yıl etkinliklerine Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Mustafa Kıraç, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar. Tören bitiminde Burhaniye Beleyesi Kültür İşler Müdürlüğü gençler ve çocuklar için bastırılan Nutuk kitabı dağıtıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri Saat 17.30 da başlayan ve bayram coşkusunu Burhaniye sokaklarına yayan Özgür Kantlar Bandosunu gösterileri son buldu.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.