Vali Şıldak İki Kurumu Ziyaret Etti

Vali Hasan Şıldak günlük programları kapsamında ilk olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek Şube Müdürü Nurullah Gürkan’dan koruma altındaki alanlar ve Şube Müdürlüğü ile buna bağlı Şefliklerin yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Vali Şıldak özellikle Kuş Cenneti Milli Parkı yatırımlarının bu yıl sonuna kadar tamamlanması ve yeni yatırımların gündeme alınarak 2022 yılında tamamen bitirilmesi talimatını verdi.


Oksijen deposu olmasıyla dünyada üst sıralarda yerini alan Kazdağı Millî Parkı içerisindeki yatırımların bitirilmesinin de önemine değinen Şıldak Kazdağlarının daha çok ziyaretçiye günübirlik kullanım şeklinde hizmet verebilecek bir kapasiteye ulaştırılması gerektiğini belirtti. Yine İlin ayrı bir önemli varlığı olan Hasan Boğuldu Göleti’nde yapılan yenileme çalışmalarının da en koşa sürede tamamlanmasını isteyen Vali Şıldak  yatırımları yakından takip ettiğini dile getirdi.

Programına devam eden Şıldak görevine yeni başlayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Murat Kar’a ziyarette bulunarak yeni görevinin hayırlı olması diledi ve destek çalışmalarıyla ilgili Bilgi aldı. Kurumun Balıkesir’de çok daha aktif olarak çalışmasını arzu ettiğini ifade eden Şıldak özellikle turizm, konaklama, hayvancılık ve bazı tarım ürünlerine yönelik tesis desteklerinin yaygınlaştırılması yönünde adeta bir atılım beklediğini söyledi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.