CAN DOSTLAR BELEDİYE’YE EMANET

Burhaniye Belediyesi Pandemi dönemi boyunca sokak hayvanları için gece gündüz çalışma yapan Burhaniye Belediyesi, son alınan “Tam Kapanma” kararıyla birlikte şartları daha da zorlaşan sokak hayvanları için besleme çalışmalarını sıklaştırdı.

İlçe genelinde, sokaklarda yaşayan hayvanlar için aralıksız besleme ve su destek çalışmaları yapan Belediyeye bağlı Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, mevcut noktalarda yaptığı beslemelerle, can dostların aç ve susuzluktan mağdur olmamasını sağlıyor.

Merkez mahallelerle birlikte sahil kesiminin de yer aldığı farklı alanlarda mama ve su desteği işlemlerini yürüten ekipler, kentte yaşayan can dostlar için sağlık alanında da yardım elini gece gündüz demeden uzatıyor.

Besleme sırasında hasta veya yaralı hayvanlara da anında müdahale ederek tedavilerini yapan Sağlık İşlerine bağlı Veteriner hekimler, ağır durumlarda can dostları Belediyeye ait Alida Nedim Eraslan Sokak Hayvanları Bakımevine götürerek gerekli tedavilerini ve kısırlaştırmalarını yaparak aldıkları bölgeye bırakıyor.

Özellikle hava sıcaklıklarının kendini hissettirmesiyle birlikte hayvan suluklarını da düzenli aralıklar kontrol ederek takviye ve temizliklerini yapan ekipler 7 gün 24 saat sokak hayvanları için çalışıyor.

Belediye tarafından kurulan ihbar hattı ile, vatandaşların acil durumlarda Sağlık İşleri Müdürlüğü Veterinerlik hizmetlerine +90 505 190 07 07 veya 4126450 numaralı telefondan anında ulaşabilecekler.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.