Tarihi Bina Restore Edilerek Kültür Ve Sanat Merkezi Olacak

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş restore edilecek olan ilçemiz Faruk Kızıklı İlkokulu bahçesinde bulunan eski okul binasında yetkililerle birlikte incelemelerde bulundu.

1908 yılında askerlik şubesi olarak halkımızın katkılarıyla yapılan ve çeşitli kurumlarca kullanılan ve uzun yıllar Atatürk İlkokulu binası olarak ilçemize hizmet veren tarihi bina Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş’in  girişimiyle Valilik İl Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca yapılan ihale ile restore edilecek.

Kaymakam İlyas Memiş yaptığı açıklamada; ilçemizdeki en eski en önemli tarihi yapılarından olan, uzun yıllar eğitime hizmet veren, ilçemizdeki bir çok insanda kıymetli hatıraları olan ve uzun yıllardan beri atıl ve bakımsız vaziyette bulunan eski Atatürk ilkokulu binasının restore edilecek olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, restorasyon programına alınmasından dolayı Sayın Valimiz Hasan Şıldak’a teşekkür etti.

Kaymakam İlyas Memiş’e incelemelerinde İl Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı Mustafa Fatih Koç, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Rasim Girgin, Şube Müdürü İzettin Zengin ve okul müdürü Hızır Gündoğmuş eşlik etti.

Restorasyon üç ay içerisinde tamamlanacak olup tarihi bina restorasyon sonrasında Kültür ve Sanat Merkezi olarak halkımıza hizmet verecektir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.