Bursemli Çocuklar Kuva-Yı Milliye Anıtında Zeybek Oynadı

Burhaniye Sosyal Etkinlik Merkezi’nde halkoyunları eğitimi alan çocuklar Kuva-yı Milliye anıtında 23 Nisan’a özel Zeybek oynadı.

Burhaniye Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi (BURSEM) Halk oyunları kursu öğrencileri 23 Nisan için özel bir gösteri gerçekleştirdi. Yaşları 7 ile 14 arasında değişen öğrenciler, Kuva-yı Milliye anıtında Balıkesir yöresine ait Zeybek oyunları oynadı.

Burhaniye Karayolu üzerinde yer alan ve Burhaniye’nin işgal altında verdiği mücadeleyi simgeleyen Kuva-yı Milliye anıtı, 23 Nisan’a özel bir gösteriye ev sahipliği yaptı. Anıt içerisinde yer alan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları Ali Çetinkaya ve Mehmet Cavit Bey’in bir arada olduğu anıtta ayrıca, Kuvvacı Kahramanlar Kadir Efe, Borazan Çavuş ve Hasan Efe’nin yan yana heykeli ve Karacaağaç cephesinin ilk şehidini simgeleyen Uludağlı Recep Onbaşı’nın heykellerinin bulunduğu anıtta gösteri gerçekleştirildi.

Kurs Eğitmeni Harun Kocakurt öncülüğünde Kuva-yı Milliye anıtın meydanında halk oyunları çocuk grubu öğrencileri halk oyunları gösterisi düzenleyerek Zeybek oyunlarını sergiledi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.