Yıldırım Meclisimizin Açılışının 101. Yılı Kutlu Olsun

CHP Burhaniye İlçe Başkanı Aylin Yıldırım Türkiye Büyük Millet Meclis’nin açılması ve egemenliğin millete devredilmesinin 101.yılını görebilmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

 Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, TBMM’nin açılış tarihi olan 23 Nisan’ı çocuklara armağan etmesi ise dünya üzerinde ne kadar ayrıcalıklı  önderimiz olduğunun bir kanıtıdır.

    Bundan 101 yıl önce açılan TBMM, millet egemenliğinin, demokrasimizin dolayısıyla da Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli dönüm noktalarından birisidir. Demokrasi tarihimizin başlangıcı sayılabilecek 23 Nisan’ı milletimizin bir miladi sayıyor ve tam bir asırı bir geçe ulu önderimizin tazecik dimağlarda tekrar tekrar yeşermesi için, çocuklara armağan ettiği bu bayramı heyecanla karşılıyoruz. Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan milletimize ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza kutlu olsun.

    Sevgili çocuklar, ulusumuzun en değerli varlığı, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesi sizlersiniz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, barış ve kardeşlik içinde yaşayacağımız bir vatan için hepimiz çok çalışmalıyız. Ülkemizi daha aydınlık günlere taşımakta, Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük mirası akıl ve bilim her zaman rehberimiz olmalıdır.Siz çocuklarımızın da bu mirasa sahip çıkacağınıza inancımız sonsuzdur.

    Hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun dedi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.