Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş Baçem’e Ziyarette Bulundu

Burhaniye Kaymakamı İlyas MEMİŞ Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’ne (BAÇEM) ziyarette bulundu.

Balıkesir Büyük Şehir Belediyesi Körfez Koordinasyon Daire Başkanı Kazım Arslan ve yetkililerden kurum ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Kaymakam İlyas Memiş tıbbi ve aromatik bitkiler laboratuvarı, biyoteknoloji laboratuvarı, üretim seraları, tıbbi ve aromatik bitkiler bahçesi, doğal gübre, toprak hazırlama ve kompost sahasında incelemelerde bulundu.

Burhaniye’de  bölge insanımızın bu alanlarda faydalanması açısından oldukça güzel projeler ve çalışmalar yapıldığına dikkat çeken Kaymakam İlyas Memiş bitkilerin korunup çoğaltılması, yaygınlaştırılması, bitkisel ilaç ve kozmetik hammaddesi olarak üretilmesi açısından BAÇEM’in çok önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade etti. Ayrıca Burhaniye’de yaygın olarak tarımı yapılan tarla ve bahçe bitkilerinin üretimi ve hasadıyla ilgili çiftçimize çok değerli katkıları olan BAÇEM’de emeği geçenlere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.