Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Yıldönümü Sade Bir Törenle Kutlandı

Polis Teşkilatının kuruluşunun 176. Yıldönümü sade bir tören ile Burhaniye Cumhuriyet Meydanında kutlandı.

Sabah saat 09.30 da başlayan sade törende Burhaniye Emniyet Müdürü Yasin Dikmetaş’ın Atatürk Anıtına çelenk koymasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunması sonrası Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Komiser Yardımcısı Esra Başol yaptı. Komiser Yardımcısı Esra Başol, Bugün Türk polisi olarak 176. Kuruluş yıldönümümüzü kutlamanın gururu ve sevinci içerisindeyiz. Gerçek anlamda ilk polis teşkilatı 10 Nisan 1845 tarihinde yayımlanan polis nizamnamesi ile kurulmuştur.

Polis anayasa ve kanunların kendisine verdiği yetki ile cesaret ve fedakarlıkla gece gündüz demeden görevini yapmaktadır. Özelikle son aylarda tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı gerçekleştirdiğimiz top yekun mücadelede Türk polisi etkin rol oynamaktadır. Türk polisi devletin bekası milletin huzur ve güvenliği için kutsal yeminine bağlı kalarak çalışmakta ve gerektiğinde canını feda etmektedir.

Değerli meslektaşlarım sizlerin varlığı vatandaşımıza güven vermektedir. Sizlerin varlığı toplumda adalete olan inancın yükselmesinde önemli bir başlangıç noktasıdır. Köklü bir teşkilatm mensubu olarak en temel hedefimiz Türk Polis teşkilatmı bulunduğu noktadan daha ileriye taşımaktır.

Bu duygularla daha nice kuruluş yıldönümlerini birlikte kutlayacak, her yıl daha da güçlenip milletiyle bütünleşecek olan teşkilatımızın kuruluşunun 176. Yılında görevi başındaki ve emekli olan değerli mesai arkadaşlarımın ve fedakar ailelerinin Polis gününü kutlar, vatan uğruna canlarım feda eden aziz şehitlerimize Allahtan rahmet ve yakınlarına sabır diler, gazilerimize ve ailelerine saygı ve sevgilerimi sunarım dedi.

 Covid-19 Korona virüs nedeniyle alınan kararlar gereği diğer etkinlikler, kutlamalar ve törenler gibi Polis Teşkilatının 176. Kuruluş yıldönümüde aynı kapsam içinde kaldığından sade bir tören ile kutlanmış oldu.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.