Burhaniye’de Kapsamlı Koronavirüs Denetimi Yapıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İlde uygulanmaya başlayan “Dinamik Denetim Süreci” kapsamında Burhaniye’de de kapsamlı koronavirüs denetimi yapıldı.

Burhaniye’de tüm kamu kurumları, belediye ve meslek odaları tarafından oluşturulan denetim ekipleri Kaymakam İlyas Memiş öncülüğünde kurum amirleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Belediye zabıtaları, Meslek Odaları ile ilçe denetim ekipleri tarafından kapsamlı denetim gerçekleştirildi.

Ticari taksiler, şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım araçları, pazar yerleri, camiler, lokanta, restoran, çay ocakları, düğün ve nikah yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezi ve kalabalık oluşturabilecek tüm ortamlarda gerçekleştirilen kapsamlı denetimlerde ekipler vatandaşlarımız ve esnaflarımızı başta maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları olmak üzere alınan tüm tedbirlere ve kararlara uyma hususunda uyarılarda bulunmaktadır.

Denetimlerde koronavirüsle mücadelede alınan kararlara uymadıkları tespit edilenlere Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince uyarılar ve cezai işlem yapıldı.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.