Körfezexpres
31.Ağustos.2018
Bu haber 490 defa okundu.

30 Ağustos Zaferi'nin 96. yıl dönümü münasebetiyle tüm yurtta olduğu gibi Balıkesir ve ilçelerinde de törenler düzenlendi.

Balıkesir'de ilk tören Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak göndere bayrak çekildi. Buradaki törenin ardından Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Mustafa Canbey, Fikret Şahin, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile birlikte makamında tebrikleri kabul etti. Gerçekleştirilen tebrikat töreninin ardından resmigeçit töreni için protokol Kuva-yi Millîye Meydanına geçerek, bayram kutlama törenine katıldı.
Kuva-yi Millîye Meydanında gerçekleştirilen tören Vali Ersin Yazıcı, 9. Ana Jet Üs Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'nun halkı selamlaması ve bayramlarını kutlaması ile başladı. İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Öğretmen Yarbay Celal Çınar yaptı.
BU ZAFER, DERS OLSUN
Büyük Zafer'in 96. yıl dönümünü kutlamanın onurunu yaşadıklarını ifade eden Öğretmen Yarbay Celal Çınar, Millet olarak bundan 96 yıl önce Dumlupınar da Aziz Şehitlerimizin destansı mücadeleleri ve mübarek kanlarıyla tescil edilen iradeye bugün de sahibiz. Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak, ekonomik, siyasi ve sosyal olarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 30 Ağustos Zaferi özellikle bugün ülkemizin birliğine, dirliğine bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve onların dış destekçileri için ders olmalıdır. Bunun en yakın kanıtı, 15 Temmuz kanlı darbe girişimi karşısında milletimizin ortaya koyduğu tavır, bu topraklarda 'büyük taarruz' ruhunun ne kadar diri olduğunun göstergesidir.dedi.
Daha sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu. Şiirlerin okunmasının ardından Resmi Geçit Töreni de gerçekleştirildi.
Törene, resmi kurum müdürleri, askeri erkân, siyasi parti il temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

C8U2

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28