Körfezexpres
30.Temmuz.2018
Bu haber 3120 defa okundu.

Geçtiğimiz günlerde Edremit Altınoluk Mahallesi’nde yapılan antik kazılara tam destek vereceğini açıklayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ören Adramiteion kazılarını unuttu mu?

Yıllardır Ören Mahallesi’nde yapılan Adramitteion kazılarında geçmiş tarihe ait önemli bulgulara rastlanırken, kazılara yeterli desteğin verilmiyor olması kafalarda soru işareti oluşturuyor. Altınoluk’ta yapılan kazılara daha önce Büyükşehir Belediye Başkanı olan A. Edip Uğur, Büyükşehir Belediyesi bütçesinden 150 bin lira kaynak aktarmış ve Ören’de yapılan kazıları görmezden gelmişti. Adramitteion kazılarının devam etmesi için çaba sarf eden Burhaniye Belediyesi’ne neden destek verilmediği merak konusu oluyor.
“Balıkesir’de ki tarihi değerlerimize sahip çıkacağız” diyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Kafacoğlu, Ören Adramitteion kazılarını tarihi olarak görmüyor mu” sorusunu soran vatandaşlar, “Neden böyle bir tutum sergilendiğini anlayamadık. Madem destek verilecek, tarihe sahip çıkılacak, Ören Adramitteion kazılarına da destek verilmeli, sahip çıkılmalı” dediler.


Haber Yorumları
64x64

Hüseyin kaya

30.07.2018
Örenin en büyük sorunu senelerdir bu Edremit Ayvalık sahil şeritleri bu kadar düzenli ve dolu iken ören sahil şeridinin bu kadar boş ve düzensiz olması içler acısı bir durum açın madem heryeri yıkın Efes gibi bir şehir çıksın ortaya turizme katkısı olsun yoksa ören esnafı daha çok kan ağlayacak
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

S1K5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28