Körfezexpres
2.Haziran.2018
Bu haber 410 defa okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının destekleriyle yürütülen “Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var (İyilikte Yarışan Sınıflar) Projesi’’ Belge Töreni bugün Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi’nde düzenlendi. Törene; Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, İlçe Müftüsü Sait Emin Arvas, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç bir konuşma yaptı.
Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, “Öğretmen; terbiye eden, eğiten, öğreten, insanlığın geleceğini inşa eden demektir. İnsanlığın geleceğini inşa ederken, gözü yaşlı çocukların yüzünü güldürmek de bir öğretmene yakışır Nerede yaşadığına bakmaksızın, tüm dünya bizim evimiz diyerek bir yetimin elinden tutmak en çok bize yakışır, size, siz değerli öğretmenlerimize, ben insanım diyen herkese yakışır. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmanın ardından, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi’’ tanıtım filmi izlendi. Daha sonra Edremit’te Ülkü Muharrem Ertaş Anadolu Lisesi öğrencisi Seher Öner ‘’Sol Yanım’’ adlı şiiri okumasıyla salondaki misafirleri duygulandırdı. Akabinde büyük beğeni toplayan “Bizi Kardeş Kıl’’ adlı video gösterimi seyredildi.
Edremit’te, 30 okul ve 52 öğretmenin sorumluluğunda 53 yetime kardeş olarak İlimiz İlçeleri arasında en fazla yetime destek olan ve bu sebeple göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı ödüllendirilmeye layık görülen öğretmenlere belge dağıtım töreninde kısa bir konuşma yapan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: “Özellikle bu projeyi başlatan kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Aynı zamanda projenin yürütülmesinde görev alan öğretmenlerimize, idarecilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Dinimizce ve kültürümüzce de ihtiyaç sahibi kimselerin ihtiyaçlarının giderilmesi, yetimlerin gözetilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda bu proje ile yetimleri sevindirmek, onların elinden tutmak için yapılan bu çalışmalar çok anlamlıdır. Bu proje ile yetimlerimize dokunabilmek, onlarla birlikte hayatı paylaşabilmek ve en önemlisi birlikte geleceğe yürüyebilmek büyük önem taşımaktadır. Yapılan bu çalışmalar ile şuan itibariyle 53 yetime ulaşarak Balıkesir’de en başarılı ilçe sonucunu elde ettik. Bu sayının ileriki yıllarda daha da artacağına inanıyorum “dedi.
Akabinde İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlçe Müftüsü Sait Emin Arvas ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç projeye destek veren öğretmenlere ve idarecilere belgelerini verdiler.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

A0S4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28